КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТ II ВО ОПАСНОСТ! Непознати лица извршиле рација во нејзиниот имот, обезбедувањето целосно пропаднало

Обезбедувањето на имотот на Виндзор на кралицата Елизабета Втора (95) било непријатно изненадено кога забележало две непознати лица, маж (31) и жена (29) како шетаат околу имотот.

Двајцата незабележливо се искачија над оградата на местото каде кралицата често оди на прошетка со своите кучиња и на јавање.Конечно беа фатени покрај црквата и домот на синот на кралицата, принцот Ендру (61), кој во тоа време беше дома.Двојката шеташе низ одморалиштето со часови без никој да ги забележи, штета е – велат извори блиски до кралицата.

Обезбедувањето беше во состојба на готовност уште од порано, бидејќи неколку дена порано, тие по грешка пуштија непозната жена да влезе во одморалиштето.

Иако одморалиштето е многу добро заштитено, на многумина не им е јасно како може да се случи таков неуспех воопшто.

Портпаролот на кралицата не сакаше јавно да ги коментира неодамнешните пропусти.

Izvor: Gardian

Слични Вести
Menu