Меган Маркл веќе се породила и тоа тајно?

Наводно војвотката била забележана како итно била пренесена во болница

Војвотката и војводата од Сасекс, 39-годишната Меган Маркл и три години помладиот сопруг, принцот Хари, наскоро ќе го прослават вториот роденден на нивниот син Арчи, а како најубав подарок, малиот ќе добие помала сестра кој треба да се роди наскоро. Но, според списанието „ New Idea “, девојчето, за чије име се шпекулираше со месеци, наводно веќе е родено. Според таблоидот во својот последен број, поранешната актерка започнала гласини за предвремено породување откако наводно била видена како во брзање да ја носат во болница.

Извор за споменатите медиуми изјавил дека кратко време по враќањето на Хари од Велика Британија, каде поминал една недела поради погребот на принцот Филип, неговата бремена сопруга била итно пренесена со црно џип, а со оглед на тоа што војвотката требало да се породи дома, изворот тврди дека лесно е можно породувањето веќе да се случило во блиската болница. „Cottage е најдобрата болница во градот и добро е познато дека нивните пациенти за возврат се познати и богати луѓе. На Меган сигурно ѝ се случило нешто штом решила да го замени породувањето дома со болница “, изјави неименуван извор кој тврди дека ја видел војвотката на пат кон болницата пред неколку дена.

Инаку, сè уште нема официјални информации за раѓањето на второто дете на бегалскиот кралски пар, но со оглед на тоа што Меган последен пат е видена во јавноста пред две недели, кога папараците ја снимија во друштво на нејзиниот син, а до сега била прилично мистериозна кога се зборувало за бременоста, па таа го открила дури во февруари оваа година, многу обожаватели веруваат дека тврдењата за раѓањето на другото дете може да бидат вистинити.

Слични Вести
Menu