Келнерка избркала славен актер од ресторан, а кога сфатила кој е, плачела да се врати (видео)

Дајана Родос објави видео на „ТикТок“ во кое се шегува на своја сметка затоа што не го препознала славниот актер и режисер Адам Сендлер.

Адам дошол со децата да јадат во ресторанот во кој таа работи.

Прво се покажа со филтер за кловн, а подоцна на видеото од надзорна камера на која се гледа славен актер со своите деца како излегуваат од ресторан откако разговарале со келнерка.

Таа објасни дека не разбира дека станува збор за Адам Сендлер и дека му рекла дека треба да почека 30 минути за слободно место. Тој, се разбира, го напуштил ресторанот после тоа.

Во описот на видеото, девојката го моли да се врати, што дополнително ги насмеало нејзините следбеници, а 2.300.000 од нив рекоа дека им се допаѓа видеото.

@dayanna.rodas

Pleaseee come back #comedy #fyp #foryou #viral #adamsandler

♬ Be A Clown – ָ࣪ ۰♥︎ Osuna ࣪?꒷
Слични Вести
Menu