„Ѕирнете“ во најскапиот и најлуксузен стан во Лисабон – го купи Роналдо

По подарокот кој ѝ го приредил на својата вереница Џорџина, во вид на луксузна вила во Мадрид која се проценува во вредност од 2,5 милиони долари, ова е последното вложување на Кристијано Роналдо.

Станува збор за најскапото поткровје во Лисабон – Португалија, чија вредност се проценува на околу 7,2 милиони евра, а се наоѓа во најексклузивната зграда во градот.https://www.youtube.com/embed/tMLx0eqVa2Q?feature=oembed

Станот од вкупно 287 метри квадратни е изграден во срцето на португалската престолнина, а се наоѓа во зградата „Castilho 203“ на 20-от спрат од блокот од 19 станови и има спектакуларен поглед од 360 степени, пренесува „La Razon“.

Слични Вести
Menu