Свингери: Секоја вечер спијам со друг маж, но го сакам сопругот неизмерно, а и тој мене


Дајана (28) и нејзиниот сопруг се навидум класичен британски пар, а она што ги издвојува од многу други е нивниот „отворен брак“ и љубовта кон свингерскиот секс.

– Почнавме како свингери и тогаш сфативме дека сакаме уште повеќе да го истражуваме овој начин на живот. Одлучивме за концептот на „отворен брак“ и двајцата имаме слобода да бараме онолку партнери колку што сакаме надвор од нашата врска – објаснува таа и продолжува:

– Честопати одиме на свингерски забави, ги користиме сите можни апликации за онлајн средби на парови, а направивме и неколку жешки забави дома.

– Она што најмногу го сакам е да гледам како мојот сопруг води љубов со други жени. И има само една работа што ме возбудува повеќе од тоа, а тоа е кога водиме љубов со еден или повеќе парови истовремено. Сакаме работите да одат полека, со нивниот тек. Пред некој ден имавме секс со многу нервозен пар, прво се гушкавме со нив и кога тие малку се опуштија, се свртевме кон вистинска акција, објаснува Дијана.

– Колку и да сакаме секс, подеднакво ни е важно и другите да уживаат во него. Се обидуваме да им објасниме на луѓето дека само затоа што гледаме други луѓе и дека честопати не се согласуваме за некои работи, не значи дека не сме заљубени еден во друг. Друга предрасуда е дека луѓето како мене се „лесни жени“. Само затоа што уживам во рекреативен секс не значи дека спијам со сите што ги среќавам. Интересно е што и мажите и жените размислуваат на овој начин – вели Англичанката.

– Нашата врска е силна и се заснова на искреност. Сексот со свингери го подобри нашиот љубовен живот, постојано откриваме нешто ново и ретко се досадуваме или фрустрираме за нешто. Ние не го криеме нашиот начин на живот од другите, а луѓето честопати прашуваат како да се приклучат на свингер-забави – заклучи Дијана.

Слични Вести
Menu