Црна венчаница? Верувале или не, стануваат нов моден тренд


Актерката Сара Џесика Паркер уште во 1997 носеше црна венчаница кога се омажи со Метју Бродерик. Секако, СЏП е далеку пред времето, но нејзиниот пример низ годините го следеа и други познати ѕвезди.

Метју Бродерик и Сара Џесика Паркер во 1997

Аврил Лавин облече црна венчаница, Клое Севињи годинава рече ДА во црн фустан, а истото го стори ѕвездата на Selling Sunset Кристин Квин. Кристен Бел носеше црни панталони и блуза.

Кристин Квин, Аврил, Клои

Црните венчаници не се некоја новина, но сега полека излегуваат на виделина, а тоа го докажува се’ поголемиот интерес за нив. Дизајнерката Тејлор Симонс носеше црн Оскар де ла Рента фустан на својата венчавка, додека во црн фустан се венчаше и директорката на Најки, Лидија ПенгТејлор Симонс во Оскар де ла РентаЛидија Пенг

Слични Вести
Menu