Водителката на Евровизија порано беше маж, а сега советува милиони девојки како да се шминкаат (видео)

Ники де Џегер (25) е една од најпопуларните јутубери во светот. Познатата холандска шминкерка и интернет sвезда е повторно во центарот на вниманието на јавноста, бидејќи е една од домаќините на музичкиот натпревар на Евровизија. Ники е трансродово лице, што јавно го призна минатата година.

Упатства за Ники, како што е името на нејзиниот канал на YouTube, веќе 11 години работи посветен на шминкањето на оваа мрежа. Само на оваа мрежа, Ники има 13,8 милиони следбеници, а бројот на прегледи на нејзините видеа е скоро 1,5 милијарди.

Покрај шминкањето, Ники создаде и неколку палети на сенки за шминка, во соработка со некои од најпопуларните светски брендови.

Слични Вести
Menu