Идентични близначки разделени при раѓање, сосема случајно се сретнале по 35 години

Емили Бушнел и Моли Синерт се однесуваат како да се најдобри пријателки за цел живот, но овие идентични близначки, кои биле разделени при раѓање, се сретнале неодамна.

– Чувството е неверојатно, се чувствувам како да сум ја познавала Моли – вели Бушнел, администратор на адвокатската канцеларија, за списанието „Пипл“.

Двете седат на каучот на мајката на Бушнел, Сенди во Пенсилванија, држејќи шолји кафе што изгледаат исто и носат идентични розови џемпери. Додека близначките, 36, ја раскажуваат приказната за нивната случајна средба, тие делат иста лесна смеа и целосни реченици едни за други.

– Да се ​​биде со Емили е како да се гледате во огледало – вели Моли, која е шеф на здравствената програма.

Родени се во 1985 година во Јужна Кореја. Ги разделиле и ги испратиле во различни згрижувачки семејства како новороденчиња, и двете биле посвоени од американски семејства кои не знаеле дека се близначки.

Емили била посвоена од Сенди Шварц Клајн (66) и Кристофер Бушнел (66) и пораснала со тројца постари браќа во Јардли, Пенсилванија, семејно предградие надвор од Филаделфија.

Во меѓувреме, Моли пораснала како единствено дете на Мерил, 67 и Марл Синерт, 65, во Винтер Парк, Флорида, густ град близу Орландо.

Иако биле разделени со километри, близначките имале слично, идилично детство. Тие биле воспитани во духот на еврејската религија, и двете работеле како келнерки во средно училиште и оделе да танцуваат како деца. Никоја од нив не размислувала многу за своето биолошко семејство се додека не биле на возраст од околу триесет години.

– Знаев дека сум посвоена, но не бев заинтересирана да го барам моето корејско семејство. Јас пораснав одејќи во синагогата, како еврејска девојка која е Корејка, и бев среќно дете – вели Моли.

Двете сестри почувствувале потреба да направат недостапни ДНК-тестови кои го одредуваат потеклото и објаснуваат кои би биле претците на лицето кое го направило тестот. И двете го направиле тестот од различни причини, но двете чувствувале дека им недостасува нешто во животот.

Кога ќерката на Емили, Изи (11) наполнила 10 години, таа сакала да дознае повеќе за биолошките роднини на нејзината мајка. На почетокот на оваа година, Моли, исплашена за своето здравје, сакала да испита дали има некои генетски болести што може да ги наследи од нејзините биолошки родители. Емили и испратила примерок на нејзината ќерка, додека Моли го испратила нејзиниот.

Моли била изненадена во март, кога добила одговор од компанијата на која и го испратила примерокот од тестот дека има ќерка. Таа и нејзиниот сопруг Стивен Елис (39) немаат деца.

„Отпрвин помислив дека е измама“, вели Моли. Сепак, таа одлучила да и напише порака на Изи, чиј профил бил поврзан со резултатите.

Емили, која управувала со сметката на Изи, ја пребарувала Моли на Интернет и нашла неодамна снимено видео.

– Беше како да се гледам себеси. Бев целосно шокирана – се присетува таа.

Слични Вести
Menu