Аца Лукас добил бакшиш од 5 илјади евра за само една испеана песна

Турбо-фолкерот Аца Лукас одржа настап викендов во клуб во Белград при што добил бакшиш од дури 5.000 евра за една испеана песна.

Како што пишуваат српските медиуми, клубот во кој пејачот имаше настап беше преполн, а компанијата што му оддаде чест на Лукас седеше на сепаре покрај сцената, па на социјалните мрежи брзо се појавија снимки од забавата

– Аца деновиве има полни раце работа и не запре откако се отворија клубовите. Тој резервираше тезги во следните два викенда и засега, сè е во Белград. За викендот, тој пееше на еден сплав, сè беше резервирано, а обезбедувањето мораше да врати околу стотина лица кои сакаа да влезат во клубот, бидејќи немаше повеќе место. Бендот на Фолк Хаус свиреше со Аца, атмосферата беше незаборавна, а врв на вечерта беше кога Аца доби бакшиш од 5.000 евра за една песна. Дечкото од сепарето кој беше покрај сцената, кога ја слушна песната „Дали ме сакаш“, мавташе со банкноти од 500 евра, додека пејачот замавна со раката кон него, бидејќи не зема бакшиш за неговите настапи. Сепак, момчето беше толку упорно што фрлаше банкноти на сцената, кои подоцна ги зеде клавијатуристот на Аца – изјави извор кој беше во клубот.

– Аца е секогаш во таков стил, не сака да го влечат гости, ниту некогаш го дозволил тоа. Ова момче беше толку зафатено од атмосферата и го погоди песната што не се кае за парите. Може да се види дека луѓето сакаа песна и добро време – заклучи изворот.

Слични Вести
Menu