Фолкерката Татијана Стефановска стана мајка. Должни сме ти Господе, напиша во објавата!

Фолк пејачката Татијана Стефановска и нејзиниот сопруг, музичарот Митко Бежаноски добија ќерка. Веста ја сподели убавата битолчанка на социјалните мрежи, а ја изненади јавноста, па дури и нејзините колеги бидејќи малкумина знаеа дека парот очекува принова.

-Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века! Ана! Господ секаде да дава ваква радост! – објави Стефановска.

Слични Вести
Menu