2 милиони воодушевени фанови: Хероината се фотографирала одзади среде стадионот на кој играше Роналдо

Репрезентацијата на Португалија вчера почна со одбрана на титулата европски првак со дуел со Унгарија во Будимпешта.

„Селесао“ има ѕвезди на секоја позиција, но прв секако е Кристијано Роналдо, на кого најмногу се потпираат и кој има најголемиот притисок.

Напаѓачот на Јувентус одамна се навикнал на тоа, но има силна поддршка која е заслужна за неговото расположение.

Неговата вереница, Џорџина Родригез секогаш е покрај него на големите натпревари, а тоа го покажала и сега.

Споделила фотографии од прекрасниот стадион „Ференц Пушкаш“, сцената на првиот дуел од Групата Ф, но уште поубаво е нејзиното издание кое следбениците од вчера го коментираат.

Слични Вести
Menu