Некогаш славната актерка им се оддаде на пороците

Американската актерка Хедер Локлир (59) е најпозната по улогата на Семи Џо од „Династија“.

Ја нарекувале „убавица со епски размери“, четири пати била номинирана за Златен Глобус, а денес е мета на таблоидите и папарацо фотографите поради тоа што не може да се доведе во ред.

Постојат два типа на познати личности – оние кои патат во самотија и не се појавуваат во јавност и оние кои го прават тоа. Хедер спаѓа во првата категорија.

Американската миленичка имала прекрасна кариера и ја држела цврсто во своите раце до почетокот на 21-от век, а токму нејзе ѝ завидувале многу од жените.

Локлир била венчана за Томи Ли од кој се развела во 1993 година, а потоа го запознала гитаристот Ричи Самбор, па се венчале.

По нивниот развод во 2006 година започнале проблемите.

Актерката била уапсена во Калифорнија во 2008 година поради возење во алкохолизиран состојба.

Тестовите покажале дека покрај алкохол, Локлир во крвта имала и одредени опијати.

На почеток на 2017 година повторно заминала на рехабилитација за одвикнување од дрога и алкохол.

Папарацо фотографите неодамна ја фотографирале Хедер, а повторно гледаме една незадоволна холивудска жена која го променила својот личен опис.

Слични Вести
Menu