(ФОТО) Се продава Мерцедес кабриолет 450 SL олдтајмер

Се продава Мерцедес кабриолет (со можност за покривање со церада и метален покрив) модел 450 SL олдтајмер. Мотор V8 . 4520 кубици и 160 коња. Кафеава боја. Производство 1980 година и има имано само еден сопственик од 1988. Поминати 130.000 милји. Гаражирана во САД и е во одлична состојба.

Автомобилот е со клима уред, радио и автоматски менувач на брзините.

Седиштата се од чиста кожа и е со оригинални бандажи и оригинален мотор.

Контакт 074 233- 357

Слични Вести
Menu