Карлеуша итно хоспитализирана во болница

Српската поп-sвезда Јелена Карлеуша објави фотографија од Ургентниот центар во Белград, и откри дека завршила на инфузија откако ја каснала оса.

Пејачката, по убодот од осата, почнала да отекува и да се гуши, поради што ѝ била укажана лекарска помош.

Јелена била итно примена во Ургентниот центар, каде ја добила целата потребна нега, а на својот профил на Инстаграм јавно им се заблагодари на вработените кои ѝ помогнале.

„Им благодарам на прекрасните луѓе од Ургентниот центар… Понекогаш каснувањето од оса се претвора во гушење и оток… Но, и во запознавање со прекрасни луѓе кои спасуваат животи“, објаснила Јелена во својата објава..

+info

Слични Вести
Menu