Росана Сариќ – Тодоровска по втор пат ќе стане баба

Нашата позната пејачка Росана Сариќ – Тодоровска, попозната само како Росана, од музикото дуо „Маријана и Росана“, близначките кои на публиката ѝ ги подарија најубавите музички хитови по втор пат ќе стане баба.
Преку социјалните мрежи, Росана ги израдува пријателите и фановите на некогашното музичко дуо дека таа и нејзиниот сопруг, познатиот актер Ѓорѓи Тодоровски очекуваат второ внуче од нивната ќерка Ивана.

Преку интимна прослава и на интересен начин ќерката Ивана и зетот на Росана, американецот Џејмс соопштија дека малиот Ноах ќе добие братче.

Слични Вести
Menu