Распродажба во Арсенал

Лондонски Арсенал до крајот на месецот ќе се раздели со најмалку четворица фудбалери, пишуваат медиумите на Островот.

Први кои ќе го напуштат таборот на „топчиите“ наводно се Гранит Џака, кој ќе се пресели во Рома, кај Жозе Мурињо.
Се очекува да се заврши работата и околу преминот на Матео Гендузи во Олимпик Марсеј затоа што Французинот не е во добри односи со Микел Артета, па Шпанецот од минатата сезона не смета на неговите услуги.

Се очекува Арсенал да го продаде и Лукаш Тореира кој е незадоволен во лондонскиот клуб, тој најверојатно ќе замине во римски Лацио.

Последните информации се дека и Ектор Белерин ќе замине од клубот, за него се заинтересирани неколку тима од Ла Лига.

Дел од овие информации излегуваат од специјалистот за трансфери – Фабрицио Романо.

Очекувањата се дека до крајот на преодниот рок од клубот може да си замине и Александер Лаказет.

Клубот од порано го напуштија Шкодран Мустафи (играше полусезона во Шалке 04) и Давид Луиз кој е слободен играч.

Слични Вести
Menu