Карлеуша не е задоволна со еден дел од своето тело, наскоро ќе го смени и него

Јелена Карлеуша синоќа во висок стил, во манир на светски познатите ѕвезди, пристигна на настап во Охрид со приватен авион.

Каде и да се појави Јелена Карлеуша, сите погледи се насочени кон неа. Пејачката секогаш е во центарот на вниманието во своите модерни парчиња облека. Карлеуша денес важи за една од најпознатите пејачки во регионот, со милиони следбеници на социјалните мрежи.

Јелена Карлеуша важи за една од најатрактивните и најценети пејачки на домашната јавна сцена, како и некој што вложува многу во нејзиниот изглед.

За нејзиниот моден стил пишуваат и светските медиуми, но на почетокот на нејзината кариера, далечната 1995 година, тогаш 17-годишната Карлеуша поминала трновит пат до славата.

Кариерата ја почнав за време на вој ната, а она што сакав да го облечам ниту имав од каде да го купам, ниту пак имав со што. Многу често немав пари ни за чорапи. Се сеќавам на моето прво телевизиско гостување на РТС, имав ужасна трема.

Носев фустанче сошиени од некој сребрен позајмен материјал. Имав смешна фризура и премногу шминка за 16 годишно девојче”, раскажува поп-дивата, во чиј гардеробер денес се наоѓаат парчиња и од неколку десетици илјади евра.

Пејачката никогаш не криеше дека е приврзаник на естетската хирургија ако жената има ограничување, а во неколку наврати зборуваше дека има сил-икони во градите.

Сепак, таа и самата призна дека не е целосно задоволна од својот изглед и откри дека сè уште работи на себе.

Пластичната хирургија е фантастична работа. Ако не претерате и ако работите умно, тоа може да изгледа фантастично.

Правам план како да се справам со овој бизнис во следните 20 години, без да изгледам вака, без да се менувам.

Не паднав на приказната за Доријан Греј која сака да изгледа младо засекогаш, но мојата работа е да изгледам добро.

Единствените две корекции што ги направив беа градите и усните. Но, усните никогаш не биле трајни, но нешто што треба да се направи повторно.

Мислам дека сè што е трајно на лицето може да има големи последици – рече Јелена за Курир и додаде дека планира да прави и ботокс.

На прашањето што друго би направила на себе, Јелена беше искрена и призна дека сака да и биде опериран носот.

– Moјата животна желба е да направам операција на носот. Но, јас не го сторив тоа, затоа што се плашам да не направам грешка.

Она што дефинитивно ќе го сторам во следниот период се повторно гради. Големите гради не се тоа сега и мислам дека ќе ги намалам. Она што секогаш ми пречи е вишок кожа, тежина, целулит, брчки  рече Јелена.

Видеото од пристигнувањето на Карлеуша во Охрид.

Слични Вести
Menu