Зетот на свадбата излегол надвор, па ја видел невестата со келнерот

Следуваше неверојатна реакција во салата
Канаѓанец по име Вернон (26) имал „среќа“ првиот ден да ги открие сите „привлечности на довербата“ во бракот. Во исто време и последниот ден. На Редит, Вернон опиша што му се случи на неговата венчавка минатата година, кога уште пред неговата прва брачна ноќ, сфати со кого си има работа.

Младиот човек истакна дека ја запознал својата идна сопруга, која не сака да ја именува, на бизарен начин, додека тие се расправале во паркот додека се шетале со кучињата, за да може и тогаш да ја забележи нејзината непостојана природа. „Станавме поблиски за време на оваа пандемија. И двајцата бевме осамени, можеби малку се исплашивме што ќе ни донесе утрешниот ден, па затоа решивме да се венчаме премногу брзо заради врската.

Со сопругата се познавав само шест месеци пред бракот. Од оваа гледна точка, мислам дека е многу добро што сето ова ни се случи веќе на венчавката “, пишува Вернон. „Стоев во дворот покрај грмушката, зад која забележав дека има некој. За мене беше чудно затоа што беше очигледно дека девојката носи нешто бело. Мислев: ‘Ова не е таа, претпоставувам’. Тогаш ја видов како го допира и го бакнува келнерот.

Влегов внатре како ништо да не се случило. Веднаш ми стана јасно дека има ‘огнена’ природа и дека тоа ќе биде луд заеднички живот. Така, на свадбата се случи да излезам од ходникот, каде што немаше повеќе од 20 гости надвор за пура. , напиша Вернон.

Кога дошло време за тортата, уредно го извршил и тој чин. „И реков на сопругата дека епидемијата не здружи погрешно и дека не сме едни за други. Го поздравив келнерот и му се заблагодарив што ми помогна да ја запознам сопругата во поинакво светло уште на почетокот на бракот.

Некои од моите пријатели го поздравија тоа, велат дека и денес им ја прераскажуваат приказната на сите. Сакав да ги почитувам сите гости, а не веднаш да ги носам дома. Дури откако завршивме со сите протоколарни делови од венчавката, го зедов микрофонот. Им се извинив на сите што ги ставив во непријатна ситуација, и најмногу се извинив на себе. Отидов дома, како и сите гости, додека таа молчеше и гледаше во подот. Се разведовме за неколку недели “, истакна Вернон, кога многу луѓе го пофалија во коментарите дека се покажал културен, и покрај големиот шок што го доживеал тој ден.

Слични Вести
Menu