(ВИДЕО) Меси плаче од среќа!

На свои 34 години, после пет обиди но и 3 порази во финалето на Копа Америка, Лионел Меси кончено успеа да го оствари својот голем сон . Тој стигна до пехарот со својата Аргентина. И тоа среде Рио Де Жанеиро.

Слични Вести
Menu