Премиерката и нејзината партнерка ги засенија сите

Синоќа, еден од најголемите светски диригенти, Зубин Мехта, одржал концерт со белградската филхармонија, а меѓу публиката биле и српската премиерка и нејзината партнерка.

Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓуриќ присуствувале на гала-концертот на диригентот Зубин Мехта и белградската филхармонија, а на влезот ги пречекал диригентот на белградската филхармонија, Иван Тасовац.

Тие го добиле вниманието на останатите присутни, а во салата биле во друштво на министерката за култура на Србија, Маја Гојковиќ, и шефот на делегацијата на ЕУ во Белград, Сема Фабрисио.

brif.mk

Слични Вести
Menu