Ема Батон од „Спајс грлс“ се омажи по 23 години врска

Пејачката Ема Батон, поранешната членка на „Спајс грлс“, се омажи за пејачот Џејд Џонс по 23 години врска. Двојката има две деца, кои беа на свадбата. Ема објави слика од венчавката на инстаграм.

Слични Вести
Menu