(Видео) Цеца е икона на српскиот неуспех, 20 години зборувам дека таа е соработник на убијци, а не српска мајка

Српскaта телевизија Н1 сними серија документарни емисии „Херои во време на злото“, чија тема се најважните креатори на општествената стварност во Србија во последните триесет години. Една од епизодите е посветена на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, наречена „Српската мајка“.

Меѓу гостите кои биле поканети да зборуваат против Цеца во епизодата е и Јелена Карлеуша, но таа откри дека одбила да биде дел од документарецот, оти веќе 20 години јавно зборува „за злото што Цеца му го нанела на српскиот народ“.

„Ме повикаа да учествувам во овој документарец за Светлана Ражнатовиќ и да сведочам за злото што го доживеав од неа и нејзиниот тим. Одбив, не затоа што немам што да кажам, туку затоа што зборувам за тоа веќе 20 години, јавно. Фактот дека луѓето штотуку ги отворија очите и сфатија која е оваа жена е друга тема! Таа е најголемиот срам на српскиот народ, затоа што народот ја нарекуваше ‘српска мајка’ и таа беше сè, но не и мајка, близок соработник на убијци и киднапери, воени злосторници, убијции на премиерот. Списокот е застрашувачки. Имав околу 20 години јавно да зборувам за тоа, додека бев сатанизирана. Сега, кога нејзиното заврши и таа е ирелевантна, не сакам да учествувам во болниот пад на таа жена. Но, таа сигурно го заслужи тоа“, напиша Карлеуша на Инстаграм.

Слични Вести
Menu