За емотивниот избор на премиерката Ана Брнабиќ не престанува да се зборува: стилот на Милица Ѓурџиќ ве остава без здив

Стилот на Милица Ѓурџиќ, емотивниот партнер на премиерот на Србија, не престанува да се коментира, бидејќи со секое ново појавување во јавноста, што е исклучително ретко, таа буквално ви го одзема здивот.
Милица Ѓурџиќ доктор, дама, синоним за елеганција - ова се најчестите атрибути што минуваат низ главата кога некој ќе ја спомене емоционалната избрана од Ана Брнабиќ. Убавата русокоса, исто како и Кејт Мидлтон, е инспирација за едноставна елеганција и совршен моден избор.
Непогрешливиот стил на Милица Ѓурџиќ е видлив при секое појавување во јавноста. Невообичаени кроеви, намалени комбинации на облека и пригушени тонови се дефинитивно картичката на која игра Милица, и таа победува секој пат, бидејќи за нејзините модни изданија не престануваат да зборуваат со денови по нејзиното појавување.

извор: стори

Слични Вести
Menu