ХАОС ВО ИТАЛИЈА! Реки алкохол, полуголи навивачки во танги и УБИСТВО!

Италија жестоко го прослави освојувањето на европската фудбалска тутула. Ширум земјата во текот на целата ноќ имал забаво кои траеле се до утрото. Не се знаело кој повеќе лудува – мажите кои испиле реки алкохол и девојките кои шетале полуголи. Во градници, топлес, со танги висееле од автомобилите.Една дури и била напаствувана од група навивачи кои почнале да ја допираат по градите. Во видеото во продолжение се гледа како еден маж е повреден од топовски удар, додека друг завршил под тркалата на автомобил во кој се удрил со својата веспа.

42-годишен маж настрадал откако во него пукала две лица, а повреден е и неговиот 6-годишен внук. Мажот имал кримнинално досие, а во него пукале егзекутори кои биле на скутер.

Уште еден навивач го загубил животот. Имено, тој загинал во сообраќајна несреќа на Сицилија, додека друг бил најден удавен во Венеција.

Погледнете и сами како изгледала прославата во Италија.

Слични Вести
Menu