Антонио Бандерас се придружува на екипата на „Индијана Џонс 5“

Антонио Бандерас се приклучува на ѕвездената екипа на петтото продолжение на култниот серијал Индијана Џонс.

Веста беше објавена во четвртокот, но без детали за ликот кој ќе го глуми 60-годишниот шпански актер, објави „Вараети“.

Продукцијата на многу очекуваниот проект веќе е во тек во Велика Британија, иако sвездата Харисон Форд (79) во моментов не е во можност да снима поради повреда на рамото што ја доби на снимањето.

Харисон Форд (79) ќе ја репризира насловната улога на Хенри Волтон Индијана Џонс, професор по археологија и голем аватурист.

Долгоочекуваното продолжение на мегапопуларната филмска сага беше одложено поради пандемијата на Ковид-19.

Слични Вести
Menu