Се појави сосема гол во јавноста со неколку голи жени, се бакна со маж… Принцот Хари беше сè, само мирен принц НЕ

Принцот Хари направил најмногу скандали во својата младост поради кои кралското семејство најмногу поцрвенело.

Тој не е типичен член на кралското семејство. Со години, за него се пишуваше како „лошо момче“ и принц кој живее од скандал.

Принцот Хари од Велс е помладиот син на принцот Чарлс и покојната принцеза Дајана. Роден е на 15 септември 1984 година. Уште како момче беше љбопитен и имаше авантуристички дух. Оние што го познаваат добро велат дека тој бил непослушно и многу среќно момче.

Иако беше трет за наследство на британскиот трон до пред неколку години, по неговиот татко и брат Вилијам, тој веројатно никогаш нема да стане крал, особено што неговиот брат во меѓувреме има три деца кои имаат предност за круната. На него секогаш се гледало како на „резерва“, додека Вилијам бил вистински наследник.

„Дури и неговата мајка, принцезата Дајана, се шегуваше на негова сметка како замена, иако не беше секогаш смешно“, изјави Пени Џунор, кралскиот биограф, додавајќи дека тоа многу влијаело на неговиот живот.

Живееше како секое нормално момче, сè додека еден настан не му го сврти животот наопаку. Тоа беше смртта на неговата мајка, принцезата Дајана. Додека сите околу нив плачеа, принцовите не покажуваа знаци на тага, иако веројатно врескаа и жалеа за својата мајка, објави Си-Ен-Ен.

Принцот Хари ја започна својата воена кариера, но неколку пати се сопна. Медиумите почнаа да пишуваат за него како „лошо момче“, принц кој живее од скандал.

Кога имал 16 години, тој признал дека пушил марихуана и пиел алкохол иако не бил полнолетен. Кога принцот Чарлс го слушна тоа, го испрати на клиника за рехабилитација за да му објасни колку опасни можат да бидат дрогата и алкохолот.

Ова како да не го исплаши многу, бидејќи после тоа беше фотографиран неколку пати како излегува од клубовите во раните утрински часови, претежно пијан.

Пијан падна во базенот

Овој скандал не беше „толку страшен“. Хари се опил во една прилика и паднал во базенот толку пијан, но за повеќето ова беше само смешно.

НАПАД НА ФОТОРОПОРТЕР

Кога заминал од ноќен клуб во 2004 година, Хари се степал со фоторепортерот. Неговите претставници за печатот рекоа дека репортерот го удрил во лице со камера, а потоа и со тупаница, додека фотографот тврди дека Хари го нападнал од чист мир.

ПРОФЕСОРИТЕ МУ ПОМОМАГАЛЕ НА КОЛЕЏ

Во текот на 2005 година, професор на колеџот Итон изјави дека наставниот кадар му помогна на принцот Хари да ја добие најдобрата оценка по уметност, бидејќи тој бил лош по оваа тема. Еден професор беше обвинет за лично завршување на контролна вежба.

КОЛЕГА ОД ВОЈСКА ГО ВИКАШЕ СО ПОГРДО ИМЕ

Додека чекаше колегите да летаат на вежбата во 2006 година, принцот Хари лично направи видео од аеродромот, кое им ги покажа своите пријатели. Во еден момент, тој ја сврте камерата кон војникот и му рече: „Ова е нашиот мал Паки“. Паки е, патем, погрдно име за Пакистанците. Хари подоцна јавно се извини и рече дека не мислел на ништо лошо.

БАКНА ДЕВОЈКА ВО ЈАВНОСТ

Во 2007 година, Хари прекрши уште едно кралско правило и ја бакна тогашната девојка Челси Дејви на јавен концерт. Следната година, тој го стори истото за време на еден натпревар во крикет.

БАКНЕЖ СО МАЖ

Во 2009 година се појавија фотографии и снимки на кои принцот Хари наводно бакнува маж. На шокантното видео, исто така, се гледа дека принцот Хари му вели „Те сакам“ на непознат маж, а потоа го лиже и бакнува по лицето. Додека кралското семејство полуде од скандалот, активистите за хомосексуални права му аплаудираа на принцот Хари и го поздравија неговиот потег.

ХАРИ НАЦИСТ

Еден од најголемите скандали се случил кога принцот имал 20 години. Тогаш Хари се појави на маскенбал во нацистичка униформа, со свастика на ракавот. Фотографијата се појави во медиумите со наслов „Хари е нацист“. Неговиот избор на костум ги шокираше сите и предизвика гнев низ целиот свет. Таа година се одбележа и 60-годишнината од ослободувањето на Аушвиц, а Хари и се извини на јавноста.

„Тоа беше лош избор … им се извинувам на сите“, рече Хари по скандалот.

ГОЛ СО ГОЛИ ДЕВОЈКИ

Британскиот принц беше со пријателите на забава во Лас Вегас, а во барот на луксузен хотел, тие зедоа неколку девојки и ги поканија во нивниот стан за да играат билјард. Еден од нив снимал сè со мобилен телефон и на Интернет се појавиле фотографии од задникот на принцот и неговата „гордост“. Принцот е сликан како игра гол целосно со голи девојки.

Палатата потврди дека принцот Хари се наоѓа на фотографиите и уште еднаш се извини за однесувањето.  Медиумите тогаш напишаа дека кралицата Елизабета Втора е навистина вознемирена и дека таа и принцот Чарлс му замерија на Хари за неговото непристојно однесување. Адвокатите на кралското семејство веднаш им се заканија на сите медиуми со тужби, доколку не ги повлечат фотографиите на голиот наследник на британската круна.

И тогаш дојдоа 30-тите години и принцот Хари и тој се смири. Тој стана капетан Хари од Велс, отиде во војна и предводеше група од 11 војници.

Во текот на 2016 година, принцот Хари беше многу зафатен, но не правеше нови скандали. Тој започна да работи добротворна работа, со фокус на ХИВ, деца и ментално здравје.

Потоа ја запозна американската актерка Меган Маркл. Медиумите пишуваа дека станува збор за „љубов на прв поглед“ и дека Хари пронашол сродна душа. Направија свадба, имаат две деца, се оддели од кралското семејство целосно, се откажа од титулите и сега пак е во центарот на вниманието со нови скандали, ама овој пат, на сметка на неговата сопруга.

Извор: Telegraf.rs

Слични Вести
Menu