Гоца Тржан тајно се омажи во црква

Пејачката Гоца Тржан и  Раша Новаковиќ, тајно ја организираа црковната венчавка.

Пејачката се огласи на својот Инстаграм профил, и сподели фотографии од црквата. Таа е во бел костум, додека нејзиниот избраник, Раша, е облечен во темно одело.

Тржан се погрижи медиумите да не дознаат за оваа информација пред таа да каже судбоносно да.

Инаку, Гоца и Раша се венчаа во 2015 година, а сега решија да се заколнат во вечна љубов пред Бога. Инаку, пејачката позади себе има брак со Иван Маринковиќ, со кого ја има ќерката Лена.

Слични Вести
Menu