За два месеца Цеца со ЗАРАБОТКА од 300.000 Евра

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе има вкупно 10 концерти во јули и август, а ако земеме предвид дека нејзиниот хонорар е 30 000 евра, тоа значи дека Цеца за само два месеци ќе биде побогата за 300 000.

Претходните денови таа веќе имаше настапи во Љубовија, каде пееше пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем дожд, а неколку дена подоцна пееше и во дискотека во Будва.

До крајот на месецот ќе имаат уште една тезга, во Врњачка Бања на стадионот, додека во август ќе има уште седум концерти. Таа освен двата концерти во Македонија ќе ги посети Југово, Швр Sиг, Сокобања, Лесковац и повторно ќе ја посети Црна Гора. За тие десет настапи, како што е напишано, таа ќе заработат дури 300.000 евра, што секако е рекорд кога станува збор за летните турнеи на sвездите од соседството.

Слични Вести
Menu