Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

На 36-годишна возраст, Кристијано Роналдо сѐ уште е во најдобра форма и на врвот на својата игра, благодарение на строгиот режим на исхрана и вежбање, како и дисциплината.

Роналдо го следи начинот на исхрана „малку, а почесто“. Тој обично го дели дневниот внес на храна на шест помали оброци што ги консумира во интервали од два до четири часа. Ова не само што го одржува правилното функционирање и метаболичката стапка, туку и го спречува телото да се чувствува слабо и гладно во текот на денот. Исто така, клучно е овој метод да го одржува нивото на маснотиите во неговото тело исклучително ниско.

Неговите соиграчи забележуваат дека избегнува газирани пијалоци, замрзната храна и црвено месо.

„На тренинзите, правиме неколку круга низ теренот, вежби за истегнување и кардио загревање за да избегнеме непотребни повреди“, објаснува Роналдо и ги охрабрува сите да воведат задолжително загревање во нивната рутина за вежбање.

Слични Вести
Menu