Лепа Брена доаѓа во Македонија пред Илинден, ќе се дружи со двајца познати македонци

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, која во времето на Југославија стана популарна и надвор од неа. Таа статусот на ѕвезда го задржа до ден-денес.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се во среќен брак веќе 30 години, од кои имаа два сина, Стефан и Виктор, но малкумина знаат точно како се запознала оваа двојка.

Двојката се заколна на вечна љубов веднаш по почетокот на романсата, а нивната прва средба беше тешко да се организира. Во тоа вешто го поддржуваше тогашниот менаџер на пејачката, а подоцна и кумот Рака ѓокиќ, кој долго време се обидуваше да ги спои.

Брена и Боба еднаш зборуваа за својата љубов и низ смеа се сетија на почетокот на нивната приказна.

“Јас и Боба имавме среќа да пораснеме заедно во бракот, да се смееме заедно, да плачеме, да поминеме низ сè заедно.

Бевме обединети не само од убави работи, кои секогаш беа во изобилство, туку и од некои тешки ситуации што ги преживеавме заедно.

Тогаш ќе видите дали лицето до вас навистина е ваш животен партнер. Затоа што е лесно да се биде добро кога сè е добро “, рече Лепа Брена во едно интервју пред неколку години.

Пејачката отсекогаш имала витка линија и нозе на кои многу жени можат да ѝ позавидат, а покажа и дека тоа не се менува со годините.

Убавата Брена сподели фотографија од јахтата на која позираше во едноделен розов и бел костим за капење. Таа врза шал околу половината, така што нејзината вита става уште повеќе дојде до израз.

За време на нејзината исклучително долга и успешна кариера, Лепа Брена ги наполни стадионите и концертните сали до последното место.

Таа слета со хеликоптер, направи шоу со музичари на сцената и стана една од најголемите sвезди на сите времиња на овие простори.

Пејачката важи за исклучително убава жена која се негува со возраста со цел да ја задржи својата убавина што е можно подолго, но и да изгледа младо. Јавноста скоро ја следеше како расте пред камера, а таа е запознаена со многу фотографии од нејзината младост.

Сепак, досега, никаде не е објавена скоро ниту една фотографија од Лепа Брена во нејзините тинејџерски години, а на оваа Брена не личи многу на себеси.

Во тоа време, Брена немаше идеја дека неколку години подоцна, цела Југославија ќе пее со ена на глас на глас и ќе го извикува нејзиното име. Таа ги задржа очите и насмевката до денес, но и нејзината убавина.

Слични Вести
Menu