Карлеуша се огласи после евакуацијата: Откри каде се наоѓа

По вчерашниот пожар, поп -пејачката Јелена Карлеуша се огласи од безбедно место на својот профил на Инстаграм.

Вчера, Јелена сними пожар што се случи во близина на дел каде што поп -ѕвездата беше со пријателите и децата.

Денес таа објави порака во која пишува:

„Гостите беа брзо евакуирани и за среќа никој не беше повреден“.

Меѓутоа, многу непријатна и опасна ситуација се случи вчера, кога се запали шумата над хотелот.

„Ова беше многу стресен и заморен ден. Лудилото овде траеше премногу долго. Децата беа многу исплашени, итн.

Конечно пожарот е под контрола иако не е се изгаснато (се надевам дека ноќта ќе биде мирна). Моја поддршка и љубов кон турските пожарникари “, напиша Карлеуша.

Слични Вести
Menu