Лејди Гага овојпат во впечатлив фустан

Таа ги одушеви фановите синоќа.

Лејди Гага изгледаше подготвена за светлата на рефлекторите во средата, кога се врати во „Радио сити мјузик хол“ за втората вечер од двата специјални заеднички настапи со легендата Тони Бенет, кој синоќа го прослави својот 95. роденден.

Сите погледи беа вперени кон пејачката на Love For Sale (35), додека излегуваше од хотел во Њујорк, облечена во син фустан Loewe, со необични испакнати ракави и сличен додаток на здолништето одзади.

Слични Вести
Menu