Илон Маск живее во монтажна куќа од 50.000 долари

Американскиот милијардер Илон Маск наводно привремено живее во мал монтажен дом од 49.500 американски долари, за кој веќе има план за производство и список на чекање од 100.000 единици.

Неговата пробна монтажна куќа, инаку наречена „Боксабл”, или „касита” (куќичка), е поставена во Бока Чика, Тексас, а инаку е произведена во Лас Вегас, Невада, САД.

Внатре има спална соба, дневна, бања и кујна.

Слични Вести
Menu