Момче сними „демонски облак“

14-годишно момче од Австралија со фотографија забележа необичен момент. Во облаците се појавил несекојдневен лик како демон, во истиот момент кога излегува виножито.

Џервис Смолман од Хоуптон, град на југот на Австралија, успеал да овековечи необично лице во облаците, но и виножито што излегува од нив.

Снимено е пред зајдисонце по денот поминат во училиште, изјави ученик од 9. година во средното училиште Равенсторп, за „Дејли мејл Австралија“.

Слични Вести
Menu