Пијалак по руски народен рецепт: Ја намалува киселоста на организмот и целосно го чисти од насобраните токсини!

Ph рамнотежата на телото е исклучително важна за здравјето на целиот организам. Ниската и кисела pH вредност го зголемува ризикот од заболување, а со цел pH вредноста да стане алкална, најважно е да имате балансирана исхрана. Секое значително зголемување или намалување на pH вредноста може да доведе до несоодветна работа на ензимите.

Како резултат на тоа, ова води до прекин на некои важни метаболички процеси во телото. Како резултат на тоа, може да се појават проблеми како што се срцеви заболувања, артритис и остеопороза.

Овој пијалак може да ја регулира киселоста на телото, но и да го исчисти од насобраните токсини. Доволно е да пиете само една чаша дневно. Еве како се подготвува:

Состојки:

  • 1/2 чаша сецкан ананас (свеж или замрзнат)
  • 1 лажичка рендан корен од ѓумбир
  • 2 лажици сок од лимон
  • 1 лажичка мед
  • 300 мл вода

Подготовка:

Измешајте ги сите горенаведени состојки во блендер додека не добиете хомогена смеса.

Слични Вести
Menu