Почина тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс

Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс почина денеска во болница на 81 -годишна возраст, соопшти неговиот портпарол.

– Со огромна тага објавуваме дека нашиот сакан Чарли Вотс почина. Почина мирно во болница во Лондон во кругот на своето семејство, изјави портпаролот на Вотс.

Вотс, кој го прослави својот 80-ти роденден во јуни, беше член на Ролинг Стоунс од 1963 година.

Слични Вести
Menu