Славната поп група АББА се враќа

ПОП групата АББА со објавување на социјалните мрежи го навести нивното долгоочекувано враќање на сцената.
Членовите на групата отворија нови профили на социјалните медиуми наречени ABBA Voyage, повикувајќи ги фановите да го следат нивниот нов проект. Би-Би-Си пишува дека се очекува дигитален концерт најавен од АББА во 2016. година и дека ќе издадат пет нови песни по 39-годишна пауза.

Бјорн Улваеус од групата претходно оваа година вети дека ABBA сигурно ќе објави нови песни во 2021. година.

„Веќе не е случај дека ова може да се случи. Ќе се случи”, рекол тој тогаш за странските медиуми, додавајќи дека се уште има силни врски во рамките на бендот и дека бендот ќе звучи “како AББA што ги сакаме и знаеме”.
The Sun пишува дека бендот наводно ќе објави нови песни следниот петок, 3 септември, ден откако ќе откријат што стои зад нивниот проект „АББА патување“.

Слични Вести
Menu