(ФОТО) Мајкл Џордан во Дубровник во ресторан каде некогаш поминуваше неговиот соиграч Тони Кукоч

Прославената кошаркарска легенда беше главна вест во последните денови поради неговиот втор престој во Хрватска. Тој и неговата придружба беа во Сплит, Шибеник и архипелагот Шибеник, како и на Хвар. Таму тој цел ден уживаше во барот на плажа, по што јахтата на легендарниот спортист беше посетена од полицијата поради силната музика што пламна од неа. Тој денеска се закотви со својата сопруга Ивет Прието и компанија на луксузна јахта долга 95 метри во близина на Локрум.
Според читателите на Јутарњи лист, најголемата кошаркарска ѕвезда во светот била посетена од полицајци во четвртокот вечерта, наводно поради гласната музика што се слушала од јахтата. По инцидентот Мајкл Џордан и неговиот тим се упатија кон Дубровник и се претпоставува дека денеска ќе ја напуштат Хрватска со авион.
Бидејќи врнеше цело утро, околу 13 часот, кога почна да се расчистува, Џордан се прошета низ градот со своите пријатели, меѓу кои и бејзбол ѕвездата Дерек и неговата сопруга Хан, и со силни безбедносни мерки. Не беше расположен за фотографии и изјави за медиумите, а тој и неговата придружба седеа во ресторанот „Прото“, кој го посетуваше неговиот поранешен соиграч Тони Кукош.


Слични Вести
Menu