Се омажи Катарина Грујиќ: Пејачката го кажа судбоносното „да“

Пејачката Катарина Грујиќ се омажи за нејзиниот свршеник фудбалерот Марко Гобељиќ.

Пејачката и фудбалерот се заколнаа на вечна љубов пред членовите на најтесното семејство и пријателите.

Големата свадбена церемонија ќе се случи следната година, а причина за тоа е ситуацијата со коронавирусот и блажената состојба на пејачката.

Пејачката за најсреќниот ден во животот не одбра венчаница, туку одбра цветен фустан со долги ракави.

Потсетуваме, после една година забавување и љубовна врска, фудблерот Марко на почетокот на јуни ја запроси Катарина.

Слични Вести
Menu