11 секси работи што се неодоливи за мажите

Кога станува збор за заводливост и „палење оган“ што не може да изгасне долго време, не треба да размислуваме само за тоа како треба да се облекуваме … Бидејќи да се биде навистина неодолив не завршува со облеката, зборовите или дури со нашиот изглед. Едни од најголемите искушенија во историјата не биле совршени убавици, но тие поседувале шарм што ги полудувал мажите. Оваа харизма се раѓа одвнатре, и не е нешто што доаѓа од надвор. Затоа, денес решивме да споделиме 11 работи својствени на неодоливите жени. Ако ги следиме почесто, не само што ќе станеме посекси во очите на избраниот маж, туку и ќе се чувствуваме посамоуверено.

 1. Прифатете ги вашите недостатоци

Ова е една од најважните работи. Да се ​​има комплекси не е секси. Јасно е дека никој не е совршен и добро е да работиме на себе, но некои работи едноставно не можеме да ги смениме, па да бидеме добри со себе.

 1. Создадете сопствен стандард за убавина

Стандардите за убавина се менуваат брзо како и модата – големите задници се во мода денес, подуените усни беа во мода вчера, а луѓето полудеа по силиконските гради веќе подолго време. Не можеме да го задоволиме секој тренд и не мора. Размислете што сметате дека е секси, што прави да се чувствувате живи, што ја разгорува страста во вас? Имајте јасна идеја за она што сметате дека е убаво и не занесувајте се со најновите трендови. На овој начин ќе имате појасна цел.

 1. Фокусирајте се на себе

Една од најпознатите погрешни работи што луѓето ги прават кога сакаат да бидат посекси е да се споредат со другите. Фокусирајте се на добрите страни и не се споредувајте со моделите на Инстаграм. Зависта и несигурноста не се секси.

 1. Фокусирајте се на она што го сакате

Наместо да лутате во различни насоки, размислете за она што навистина го сакате и извршете ги своите цели до крај. Силата и независноста се исто така секси.

 1. Насмевка

Нема ништо посекси од искрена насмевка.

 1. Бидете позитивни

И додека сме на тема насмевки – добро е целиот ваш светоглед да биде попозитивен. Да се ​​биде неодолив значи да се биде жена чија компанија другите ја бараат и обично луѓето ги привлекуваат позитивни луѓе кои им даваат енергија. Па зошто да не се обидете да ја замените негативноста со креативност, самодоверба и искреност.

 1. „Поработете“ на вашата гардероба

Копајте во вашата гардероба и фрлете (или подарете) сè што повеќе не ви се допаѓа, што не сте го носеле долго време и што не ви одговара добро. Прелистајте ги модни блогови или консултирајте се со стилист. Или само одете на шопинг со пријателите. Купете облека што прави да се чувствувате силно и убаво.

 1. Сакајте се

Ако сакате да бидете секси, мора да се сакате себеси. Не бидете премногу критични и немојте да мислите дека никој никогаш нема да ве сака затоа што имате искривен нос, затоа што сте срамежливи, затоа што сте превисоки … Сигурни сме дека сте подготвени да ги игнорирате многу малите недостатоци на вашиот сакан, зошто тој да не го стори истото за вас?

 1. Грижете се за вашето здравје

Спортот не само што нè прави физички поздрави и попривлечни, туку исто така го подобрува нашето расположение, нè прави попозитивни и не енергизира. Нема ништо лошо во тоа – секој би претпочитал жена која се грижи за себе.

 1. Носете вистинска облека

Без разлика дали сакате да привлечете внимание на одреден маж или не, секогаш е важно да ја изберете вистинската облека. И запомнете – помалку облека не ве прави автоматски посекси. Најважно е да ги потенцирате предностите. На пример, ако имате долги нозе, облечете прилепени панталони или краток фустан. Ако нозете се голи, не треба да носите длабоко деколте – мора да има мерка. Изберете модели кои се погодни за вашата фигура. Изберете бои според пригодата и според тонот на кожата. Црвената, на пример, е многу секси боја и тоа е докажано со бројни студии. Малиот црн фустан е исто така секогаш секси. Голи рамена, потпетици, гол грб – сите работи што се доживуваат како секси.

 1. Избегнувајте работи што прават да се чувствувате непријатно

Да, добро е понекогаш да излезете од вашата удобна зона и да пробате нови работи, но ако правите работи што не прават да се чувствувате добро, тоа нема да направи да се чувствувате подобро. -посекси. Ако не сакате кратки здолништа – не носете ги, ако не се чувствувате пријатно во високи потпетици – не носете ги. Постојат и други начини да се биде секси. Само обидете се со различни стилови додека не го пронајдете вашиот. На крајот на краиштата, нема смисла да се преправате дека сте некој што не сте, за да импресионирате некого. И размислете – дури и да носите најсекси фустан, да правите фризура и да се шминкате скоро професионално, нема да станете посекси ако седите подгрбавено, нервозно џвакајќи ја сламката од коктелот, гледајќи постојано на подот или седејќи со вкрстени раце додека едната нога скока нервозно. Опуштете се и бидете ВИЕ. Сепак, самодовербата е основата на сексапилот.

Слични Вести
Menu