3 ЗНАЦИ ДЕКА ВАШИОТ СЕКС Е СОВРШЕН!

Значи, ако се прашувате каков секс имате во врска, обидете се да се најдете во овие три ситуации … затоа што ако е така, вашиот секс е – совршен!

Не се грижите како изгледате за време на сексот – водењето љубов е страстен момент, за да уживаме максимално, целосно се препуштаме на чувствата. Во тие моменти, не ни е важно како изгледаме, каква е нашата фризура и дали гледаме целулит. Ако се препознавте во ваква ситуација, знајте дека имате совршен секс!

Отворено ги признавате своите желби – сексот е многу индивидуален, и секој од нас има различни желби и потреби. Затоа совршениот секс е загарантиран со комуникација помеѓу партнерите. Ако не се двоумите да го насочите на „вистинскиот пат“ или да го советувате за време на сексот како да ги изведува вашите омилени движења, знајте дека имате совршен секс.

По сексот, се чувствувате опуштено и среќно – докажано е дека сексуалниот однос влијае на работата на мозокот и лачењето на хормони на среќа и задоволство. Но, ова важи само за страстен секс во кој нема двоумење. Ако после секс не можете да ја отстраните насмевката од вашето лице, чувствувате дека вашето тело се тресе и трепери и не можете да одолеете на заморот, знајте дека имате совршен секс.

Слични Вести
Menu