Сопругата на Кеба виновна за разводот меѓу Северина и Игор

Разводот на Северина и Игор Којиќ долго се расправаше и шпекулираше во јавноста, а заврши со кратка изјава во која пејачката потврди дека има раскинување, велејќи дека нејзиниот сега веќе поранешен партнер бил одличен во таа улога.

Јавноста ја прифати приказната дека расправиите меѓу нив започнале одамна, што не е тешко да се заклучи, дури и откако биле безброј пати отследени и заследени на социјалните мрежи, а се наводно кулминирало кога Северина за време на нејзиниот престој во Белград минатата година сакала да го реновира базенот во домот на Којиќ. Тоа, според информации на Курир, не е точно. Од извори блиски до Игор, се слушна дека бракот почна да се ниша кога неговата мајка Олja ги замешала прстите. Според зборовите на соговорникот, таа извесно време ја следела и шпионирала снаата и така научила се за неа, дури и го изневерувала синот со познат црногорски мафијаш. Кога собрала доволно аргументи, и ги фрлила в лице на Северина и така настанала расправија меѓу нив двајца, а Игор и Кеба брзо интервенирале. Ова се случило за време на карантинот минатата година, кога пејачката беше во Белград повеќе од еден месец.

Наводно, Олја потоа и кажала се на снаата и меѓу нив паднале тешки зборови. Меѓу другото, таа и кажала дека многу луѓе знаат за нејзината романса со мафијаш од Црна Гора, дека ги виделе заедно во Подгорица и дека Игор и служи само за да се грижи и да го забавува својот син. Ова тешко ја погоди Северина, па затоа не остана должна на свекрвата за навреди, а таа и рече дека треба да се срами што се меша во бракот на неа и на Игор, и ја обвини дека се измислила.

Игор не знаел на која страна да застане, па отпрвин држел дистанца, обидувајќи се да ги смири тензиите. Ова уште повеќе ја налути лудата Северина, која не можеше да се одбрани од обвинувањата на свекрвата, па се качи во автомобилот среде ноќ и се упати кон градот, знаејќи дека полицискиот час е во сила. Тогаш полицијата ја запрела, а таа им рекла дека мора итно да оди во аптека, па и напишале парична казна. После тоа, таа брзо отиде во Хрватска, а тоа беше и нејзината последна средба со семејството Којиќ. Таа веќе немаше никаков контакт со свекрвата, но јавно напиша дека таа и нејзиниот сопруг Драган се виновни за нејзиниот и разводот на Игор. Кога Којиќ објави на Инстаграм, жалејќи се за пишувањето на медиумите, реченицата „генерални покровители на мојот брак, од сигурни шумски извори“, пејачката остави коментар под тоа.

Слични Вести
Menu