Карди Би се породи и собра 11 милиони лајкови од снимката со бебето

Една од најбурните врски во светот на познатите ја освои втората круна – Карди Би и Офсет станаа родители по вторпат!

Раперката Белкалис Алманзар, позната како Карди Би, се породи и на свет го донесе своето второ дете.

Таа со сопругот веќе ја има ќерката Калчр, а круната на нивната љубов пристигнала на 4-ти септември.

Слични Вести
Menu