Ким Кардашијан на „Мет Гала“ ја шокираше планетата

Изгледа како лик од хорор филм

Синоќа во музејот „Метрополитен“ во Њу Јорк се одржа познатата „Мет Гала“, настан кој бара сериозен моден изглед, а Ким Кардашијан докажа дека е повторно неприкосновена на тоа поле.

Светската јавност сѐ уште зуи за нејзиниот фустан со монистра, поради што, како што велат, мораше да ги извади ребрата, а оваа година отиде чекор подалеку – Ким се појави на црвениот тепих целосно маскирана! Носеше црн фустан од „Баленсијага“, а на главата имаше маска која целосно го покриваше нејзиното лице.

Отпрвин, кога Ким се појави пред фоторепортерите, никој не знаеше која е! Сепак, Ким ја издаде нејзината фигура, која беше истакната со тоа што фустанот беше залепен за нејзиното тело. Маската ги истакна контурите на нејзиното лице и ништо друго не можеше да се види освен долгата црна коса што излегуваше од под капата. Многумина се прашуваа како Ким дишеше во оваа комбинација на облека, и затоа, патем, четири лица од придружбата ја однесоа на црвениот тепих, бидејќи таа воопшто не гледаше ништо.

Ким повторно успеа да ги зачуди модните експерти и сите коментираа дека нејзиниот изглед на овогодинешната „Мет Гала“ е иновативен, свеж и модерен, додека публиката, од друга страна, е поделена – има ентузијасти, но и оние кои велат дека нејзиниот изглед е скандалозен, дека сето тоа „изгледа болно“

Слични Вести
Menu