Џенифер Хадсон го прослави 40. роденден откривајќи ја својата восочна фигура во „Мадам Тисо“

Џенифер Хадсон изгледаше како да не им верува на своите очи кога ја виде својата восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк.

Sвездата на Dreamgirls воздивна кога ја виде фигурата, која беше откриена во неделата, во текот на роденденската забава во Summit One Vanderbilt.

Хадсон (40) прави идентична поза со онаа на нејзиното восочно алтерего додека стои до фигурата за фотосесија.

Шефот за маркетинг на њујоршкиот „Мадам Тисо“ Тиаго Могадуро, рече: „Џенифер Хадсон е моќна и талентирана женска фигура во филмот, телевизијата и музиката и ние сме толку возбудени за ова ново дополнување на „Мадам Тисо“ во Њујорк.

Како актерка таа е добитничка на „Оскар“, како пејачка таа е добитничка на „Греми“, како продуцент ја има освоено наградата „Еми“ – на Хадсон ѝ недостига само една награда „Тони“ за  ЕГОТ (акроним за Еми, Греми, Оскар и Тони). Во 2012 година, нејзината книга мемоари I Got This: How I Chanel My Ways and Lost What Weighed Me Down стана бестселер на „Њујорк тајмс“.

А во новиот филм Respect, таа ја портретира кралицата на соул музиката Арета Френклин.

Слични Вести
Menu