На Цеца и се допадна македонскиот моден креатор

Балканската естрадна ѕвезда Цеца Ражнатовиќ е во новата креација на македонскиот моден креатор Златко Јовановски. И Цеца се пофали, но и самиот Златко го потврди својот успех.

– Токму така. Со балканската дива Цеца контактирав преку нејзината стилистка. Пејачката е одушевена од моите креации. И јас сум одушевен од Цеца која е една многу пријатна личност. Среќен сум што фустаните како и останатите креации по мојата замисла ќе ги носи токму таа. Ќе имате можност да ја видите Цеца допрва и во шоуто “Ѕвездите на Гранд“

Слични Вести
Menu