Љубов или интерес? Бритни Спирс се сврши со 12-години помладото момче, откако ја доби слободата за тоа

Веќе и птиците знаат за проблемот со Бритни Спирс и нејзиниот татко. 39-годишната Бритни води правна битка со нејзиниот татко за ставање крај на 13-годишното старателство, кое го контролира и нејзиниот личен живот и финансиите. Спирс откри дека условите на аранжманот ја спречуваат да се омажи или пак да има уште деца.

Аранжманот за конзерваторство беше наметнат во 2008 година кога се појави загриженост за нејзиното ментално здравје. Сепак неодамна нејзиниот ттако Џејми Спирс поднесе документи до судот во Лос Анџелес за да го прекине конзерваторството. Судското рочиште е закажано за 29 септември, а Бритни и нејзиното младо момче не сакаат да чекаат.

Сем Асгари е 27-годишен актер и тренер за фитнес, објави посебна фотографија и видео од прстенот и парот како се бакнуваат.

Неговиот менаџер, Брендон Коен, ја потврди веста за свршувачката за списанието „Пипл“. „Двојката ја официјализираше својата долгогодишна врска денес и се длабоко трогнати од поддршката, посветеноста и љубовта што им се укажува“, рече тој.

Двојката се запозна на снимањето на музичко видео во 2016 година. Асгари е роден во иранската престолнина Техеран, но се пресели во Лос Анџелес на 12 -годишна возраст за да живее со својот татко, кој беше возач на камион. Г -дин Асгари има три сестри, кои исто така емигрирале во САД од Иран.

За Бритни ова е терт брак. Во 2004 година, таа се омажи за нејзиниот пријател од детството Џејсон Александар во Лас Вегас, но бракот наскоро беше поништен, поточно по 55 часа. Подоцна истата година, таа се омажи за танчерот Кевин Федерлајн, со кого има две деца. Двојката се разведе во 2007 година.

Слични Вести
Menu