Беше една од најубавите жени во светот, сега е речиси непрепознатлива

Поранешниот топ модел Линда Евангелиста се огласи на друштвените мрежи по повеќе од пет години молчење. За Линда се пишуваше дека станала непрепознатлива и дека драстично се променила, а сега во една објава на Инстаграм објасни што и се случило.

– Денес се одлучив на голем чекор сакајќи да поправам се што е погрешно и да откријам што се поминав и чував само за себе повеќе од пет години. За сите мои обожаватели кои се прашуваа зошто не работам, додека кариерите на моите колеги, со кои започнав модна приказна, беа повеќе од успешни – причината лежи во фактот дека третманот „CoolSculpting“ ме уништи на брутален начин и направи спротивно од она што ми беше ветено, рече Линда.

– Наместо да ги намали моите масни клетки, тој ги зголеми и ме остави трајно деформирана, дури и откако направив две болни, но неуспешни операции. Останав, како што пишуваа медиумите, непрепознатлива. Имав парадоксална хиперплазија. Не бев предупредена за можни последици и ризици пред третманот.Затоа, не само што ја загубив егзистенцијата, туку паднав во длабока депресија, тага и почувствував најголем презир кон себе, додала таа.

– Во тој процес, станав осамена, и со оваа тужба сакам да продолжам понатаму, да го тргнам тој срам и јавно да ја раскажам мојата приказна. Уморна сум од овој живот. Посакувам да можам да излезам од дома со мојот главата крената високо, и покрај фактот дека веќе не личам на себе, заклучи таа.

Инаку, Линда во деведесетите години беше една од најуспешните и највлијателните манекенки. Во една прилика изјави дека не станува од кревет за понуда помала од 10.000 долари. Во време на нејзината најголема слава ја прогласија за најубава жена на светот.

Слични Вести
Menu