ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 СЕПТЕМВРИ

ОВЕН

Можете да оставите добар впечаток со вашата посветеност и внимание на најмалите детали. Потребно е многу време, но сакате да се покажете во најдобро светло. Денес можете да бидете критични кон партнерот.

БИК

Имавте и деловен разговор од кој очекувате многу и повеќе од сигурно е дека ситуацијата оди во позитивна насока. Искрено ќе уживате во моментите со саканата личност. Дури и нема да ви пречат некои ситници што нормално ви бодат во очи.

БЛИЗНАЦИ

Малку сте исцрпени од темпото што си го наметнавте, но не сакате да пропуштите ништо од случувањата. Малку е веројатно дека ќе бидете расположени за некои посебни акции попладне и навечер. Мирни моменти со сакана личност и уживање.

РАК

Денес имате вистинска мерка во сe што правите, па затоа е одлично време да побарате услуга од некого или да ја зајакнете комуникацијата со деловен соработник. Уживате во комуникацијата со некого и потсвесно посакувате нешто повеќе од само приказна.

ЛАВ

Деловниот партнер има предлог за вас. Исто така, ако сте во процес на завршување на некои документи, вклучете се повеќе, можете да го завршите ова. Вие прифаќате комуникација од личност за која знаете дека е заинтересирана за вас.

ДЕВИЦА

Ако треба да имате посериозен разговор со деловен партнер, не го правете тоа наутро, бидејќи може да пропуштите некои работи. Одложи до пладне. Потрудете се да му покажете на саканата личност на јасен начин дека се грижите за него.

ВАГА

Иако се сомневавте, сепак разбирате дека вашите планови се остваруваат. Сепак, не ви се допаѓа што нешто поконкретно се одложува за вториот дел од неделата. Прифаќате дека вашиот партнер го презема водството во планирањето на состаноците и времето заедно.

СКОРПИЈА

Ако се надевавте на пари, добивате информации за одложувањето на плаќањето. Или ќе биде значително намалено отколку што очекувавте. Дека ќе бидете расположени, а навистина нема. Ниту денес немате добра комуникација со емотивниот партнер.

СТРЕЛЕЦ

Нема да имате задоволителна комуникација со луѓето кои се ваши претпоставени, па тоа ќе расипе други добри вести што ќе ви пристигнат. Не сте на иста бранова должина со емотивниот партнер. Неразбирање и можност за кавга.

ЈАРЕЦ

Вие сте во стабилно, но истовремено и стимулирачко расположение. Аранжманите се одвиваат без проблеми и може да оставите добар впечаток кај луѓето со кои ќе стапите во контакт. Не заборавајте да започнете приказна со некој што ви е интересен, сега можете да го направите тоа.

ВОДОЛИЈА

Некои луѓе денес го имаат вистинскиот совет за вас. Слободно можете да побарате помош од нив доколку се најдете во ситуација на неизвесност или стагнација. Навистина сакате да се движите кон некого, но се уште не сте сигурни дали е вистинското време за такво нешто.

РИБА

Властите или претпоставените ќе покренат важни прашања со вас. Не пропуштајте ја можноста да ги промовирате вашите идеи, но и да испратите коментари доколку ги има. Ви недостасува интимност со емотивен партнер, но во моментов не сте во можност да ја постигнете.

Слични Вести
Menu