ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 29 СЕПТЕМВРИ

ОВЕН

Ќе бидете многу внимателни во пристапот кон деловните обврски. Свесни сте дека ве чека многу, и не сакате да направите грешка. Во вториот дел од денот, особено во вечерните часови, има замор. Партнерот ќе ви донесе позитивна енергија и ќе ви го подобри расположението.

БИК

Ќе ви треба целото ваше знаење и искуство, како и измерен пристап кон обврските, за полесно да се справите со ситуациите што ги носи овој ден. Вечерните часови се идеални за домашната средина и блиските луѓе околу вас. Ќе се фокусирате и на семејни прашања.

БЛИЗНАЦИ

Во деловно опкружување, ќе бидете на услуга на колегите и подготвени да направите отстапки за сe да работи како што треба. И во емотивниот сегмент, ќе се обидете да ја расположите саканата личност со мали знаци на внимание. Можеби ќе ја израдувате со подарок.

РАК

Се однесувате добро во околности што не ви одговараат, истрајувате затоа што сте свесни дека се уште не е време за поконкретни активности. Не реагирајте веднаш на информациите што ги добивате, прво проверете ги. Она што ви го дава саканиот во моментов не е доволно за вас.

ЛАВ

Се обидувате да ги оцените соработниците. Треба да бидете сигурни на кого можете да сметате. Не преземајте ризични потези, не е време за тоа. Некој се обидува да го привлече вашето внимание. Во моментов не сте подготвени да покажете дека сте заинтересирани.

ДЕВИЦА

Покажувате одредена недоверба кон новите соработници со кои доаѓате во контакт. Упорни сте во докажувањето на некои работи на емотивен партнер иако немате вистинска причина за тоа. Можно е денес да сте само тврдоглави и лошо расположени.

ВАГА

Утрото, најверојатно, ќе бидете неопределени и несигурни по кој пат да се свртите. Ако барате решение или треба да донесете одлука, почекајте до попладне. Изгледа дека саканиот го заборави договорот од пред неколку дена.

СКОРПИЈА

Во деловниот сегмент, ќе бидете потресени, а соработниците можеби ќе ве сметаат за напорни и тврдоглави. Но, вие само сакате работата да биде завршена правилно и на време. Ако забележите дека на некоја личност која ви се допаѓа ја мачат некои теми, ќе се обидете да ги избегнете.

СТРЕЛЕЦ

Колку и да се трудите за некои прашања, можеби нема да можете да ги завршите. Се чини дека се треба да се продолжи подолго време. Се сомневате дека некој близок ви ја кажал вистината за прашање што е многу важно за вас.

ЈАРЕЦ

Подготвени сте за исклучителни напори, се со цел вашата посветеност и напор да бидат забележани од соработниците. Амбицијата се разбуди во вас, но вие сте свесни дека вистинскиот успех бара трпение. Лесно ги шармирате луѓето со кои доаѓате во контакт.

ВОДОЛИЈА

Имате поддршка од некој што ви е важен. Преку разговор со оваа личност, можете да научите некои работи што можат да ви бидат од голема корист. Комуникацијата со личноста кон која ве привлекува ве исполнува со оптимизам и позитивна енергија.

РИБА

Можеби ќе треба да направите компромисно решение со цел работата што сте ја започнале да се заврши навреме. Не ви се допаѓа, но прилагодливоста е неопходна сега. Збунети сте од однесувањето на партнерот, како и од неговите промени во мислењето.

Слични Вести
Menu